Wizyta w sadzie

W piątek, 19 kwietnia roku dzieci z grupy sześciolatków, udały się na spacer do sadu jabłkowego usytuowanego w "Młynkówce" w Sierczy. To bardzo wsławione dla histori Sierczy miejsce, z usytuowaną zabytkową kapliczką z XVI w.
Celem wizyty było poznanie środowiska przyrodniczego, jakim jest sad, obserwacja prac wykonywanych wiosną, poznanie gatunków jabłoni rosnących w sadzie.

W sadzie powitał nas pan Orłowski, która oprowadził nas i opowiedział kilka ciekawostek na temat różnych odmian jabłoni. Ciąg dalszy opowieści, cennej wiedzy o budowie kwiatu jabłoni, pręcikach, słupkach, pyłku kwiatowym dostarczyła nam też Pani Ewa Barnaś, która również uczestniczyła w spacerze. Dzieci grzecznie spacerowały pośród małych drzewek podziwiając i zbierając mnóstwo informacji. Wszystkie sześciolatki zostały poczęstowane pachnącymi i soczystymi owocami, któe z apetytem zjadły podczas drugiego śniadania, tam właśnie. Zapach i błyszcząca skórka jabłek i gruszek była najlepszą zachętą do spożywania witamin.

Dziękujemy Państwu Orłowskim – właścicielom sadu oraz Pani Ewie za serdeczne przyjęcie i ciekawą lekcję przyrody.